Dlaczego niektóre probiotyki działają słabo lub wręcz wcale?
Powody mogą być różne…
- Mogą zawierać liofilizaty, czyli „wysuszone” bakterie, podatne na działanie związków trawiennych w żołądku.
- Jeżeli na etykiecie widnieje tylko lactobacillus rhamnosus, to może oznaczać, że nie ma tam określonego szczepu bakterii, co znacznie zmniejsza szanse działania tego typu produktu.
- Ich opakowanie może nie spełniać wystarczających funkcji ochronnych i wystawione na działanie promieni słonecznych zostaną poddane ich szkodliwemu wpływowi.
- Może im brakować dodatkowej osłony i wspomagania w postaci odpowiedniego PREbiotyku.
- Mogą zwyczajnie być nieodpowiednie dla konkretnego odbiorcy.
Dlaczego probiotyki ProbioBALANCE działają skutecznie?
- Zamiast liofilizatów zastosowano mikrokapsułkowanie, które znacznie poprawia docieranie bakterii do jelit (nawet 4-5 razy więcej bakterii dostanie się do jelit, zanim zostaną rozpuszczone w żołądku).
- Oznaczenie: lactobacillus rhamnosus GG – symbol GG w tym wypadku oznacza konkretny, przebadany szczep o udokumentowanym naukowo działaniu.
- Są przechowywane w specjalnym, fioletowym szkle, które chroni je przed promieniami słońca.
- Zawierają specjalny prebiotyk (rodzaj błonnika) – Fibregum™ Bio Law, który chroni bakterie przed „aktywacją” już w opakowaniu (dzięki temu w produktach przez cały okres przydatności rzeczywiście znajduje się tyle bakterii, co podane jest na etykiecie).
- Są dedykowane konkretnym grupom odbiorców i ściśle pod tym względem dopasowane.
To jednak nie wszystko… Więcej o probiotykach ProbioBALANCE znajduje się tutaj: https://aliness.pl/pl/c/ProbioBalance/22