Rodzinne uroczystości, święta, huczne urodziny – okazji, które wiążą się z solidnym przygotowaniem kulinarnym, nie brakuje. Każda gospodyni domowa doskonale wie o tym, jak wiele czasu należy poświęcić na gotowanie wymyślnych lub tradycyjnych potraw.
Na przykład bigos czy rosół – nie są to z całą pewnością potrawy, na których przygotowanie wystarczy jedna godzina, na ogół należy rozpocząć proces ich przygotowywania znacznie wcześniej, by w porę były gotowe. Czy istnieją jednak metody, które pozwoliłyby na skrócenie tego czasu do minimum? Tak! Najskuteczniejszą z nich jest wykorzystanie szybkowaru.
Jak skrócić czas gotowania?
Przygotowywanie tradycyjnych dań wymaga poświęcenia. Doskonale wiedzą o tym nasze babcie, które przekazały nam kilka sprawdzonych przepisów na znakomite potrawy tradycyjnej kuchni polskiej – w większości z nich etapy powstawania dania zajmują cały dzień! Nowoczesne panie domu nie mają aż tyle czasu… kariera zawodowa, opieka nad dziećmi, przedświąteczne porządki, nie mówiąc już nawet o przygotowaniach swojej prezencji – dobór kreacji świątecznej, wyjście do fryzjera lub kosmetyczki, a może zakupy?
Gdybyśmy chciały wszystko to ze sobą pogodzić, musiałybyśmy w cudowny sposób sprawić, że doba z 24 godzin wydłuży się przynajmniej do 40! Choć nie podamy dziś patentów na przyspieszenie sprzątania, podpowiemy w jaki sposób uczynić gotowanie łatwiejszym i znacznie szybszym. Czy wiesz, czym są szybkowary? Czy znasz patenty na ich efektywne wykorzystanie?
Szybkowar w liczbach
Jak sama nazwa wskazuje, szybkowar to urządzenie, które „szybko warzy” – czyli po prostu gotuje. Szybko, to znaczy jak? Aby najlepiej zobrazować zadziwiającą oszczędność Twojego cennego czasu, odpowiadamy: używanie szybkowarów gwarantuje skrócenie czasu przygotowywania każdej potrawy o 70%! To oznacza, że jeśli przygotowanie jakiejś potrawy w zwykłym garnku zajmuje godzinę, z wykorzystaniem szybkowaru czas ten skróci się do 18 minut.
Chcesz więcej statystyk? Proszę bardzo! Czy wiesz, że przyrządzanie potraw w szybkowarze pomoże Ci zaoszczędzić aż 30% na energii? Docenisz to w szczególności, jeśli posiadasz kuchenkę elektryczną – rozliczanie poświątecznych rachunków nie będzie już tak dotkliwe, jak przedtem. Również Twoja rodzina będzie zdrowsza, ponieważ gotowanie w szybkowarze pozwala zachować w pożywieniu znacznie więcej witamin. Więcej, to znaczy ile? Na przykładzie witaminy C pokażemy, jak duży jest kontrast pomiędzy szybkim a tradycyjnym gotowaniem. Podczas gdy standardowe garnki pozwalają zachować zaledwie 15-25%, szybkowar zatrzyma aż 75% tej witaminy w potrawie! Twój bigos jeszcze nigdy nie był tak zdrowy.
Co jeszcze powinieneś wiedzieć?
Decydując się na zakup szybkowaru, zwracaj szczególną uwagę na materiały, z których jest on wykonany. Najlepsza jest nierdzewna, kwasoodporna stal chromowo-niklowa, ponieważ nie wchodzi ona w reakcję z pożywieniem.
Dobry szybkowar powinien posiadać grube, akutermiczne dno, które umożliwia równomierne rozprowadzenie ciepła w całym naczyniu. Informacje o pozostałych parametrach pozwalających zachować jak najlepszą trwałość naczynia oraz najwyższą jakość przygotowywanych potraw znajdziesz na stronie www.shop.philipiakmilano.pl.