Peeling kawowy to jeden z najpopularniejszych kosmetyków stosowanych do pielęgnacji ciała. Skuteczny i przyjemny sposób na pozbycie się martwego naskórka, wygładzenie skóry i przygotowanie jej do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. To jednak nie koniec jego zalet…
Cellulit, a peeling kawowy
Cellulit to normalna przypadłość, zazwyczaj niezależna od wagi czy stylu życia jego posiadaczek. I chociaż żadna z nas nie powinna się go wstydzić, to jednak większość marzy o zmniejszeniu jego widoczności. Jeśli jesteś jedną z nich – docenisz fakt, że peeling kawowy to jeden z najskuteczniejszych sojuszników w walce z cellulitem. Co prawda osiągnięcie oczekiwanych efektów wymaga systematyczności, ale regularny peeling usprawnia krążenie limfy i usuwa nadmiar wody z tkanek, a tym samym wpływa na zmniejszenie obrzęków. Dodatkowo kofeina zawarta w kawie poprawia mikrokrążenie ułatwiając usuwanie toksyn i zwiększając dotlenienie tkanek, a to wpływa na poprawę wyglądu skóry i zmniejsza widoczność cellulitu.
Kawa kawie nierówna!
Zawartość substancji biologicznie aktywnych, w tym kofeiny, w kawie jest silnie uzależniona od gatunku kawowca, z którego pochodzą nasiona i od procesu palenia ziaren. O ile arabica, ze względu na swój łagodny smak jest bardziej preferowana przez kawoszy, o tyle w przypadku peelingu – sytuacja wygląda inaczej. W przypadku zawartości kofeiny, jak i kwasów fenolowych, mających działanie przeciwutleniające, liczby przemawiają za robustą – zawiera ona ponad dwa razy więcej kofeiny niż arabica. Jeśli zależy ci na czymś więcej niż tylko mechanicznym złuszczeniu martwego naskórka – domowy peeling bazujący na fusach kawy również nie spełni twoich oczekiwań. Fusy z kawy są w dużej mierze pozbawione aktywnych składników, w tym kofeiny.
Fot. Peeling kawowy Przebojowa konopia Cannabis Oil, cena 25 zł/100 g, www.bodyboom.pl
Pokochasz jego naturalny skład, który sprawi, że skóra stanie się jedwabiście gładka, odpowiednio nawilżona i odżywiona. Podobnie jak pozostałe peelingi kawowe BodyBoom Przebojowa Konopia bazuje na kawie robuście. To sprawia, że działa o wiele skuteczniej na cellulit. Efekt miękkiej, aksamitnie gładkiej i jędrnej skóry zapewniają także zawarte w peelingu masło kakaowe, cukier brązowy i różowa sól himalajska, a oleje: arganowy, makadamia i ze słodkich migdałów skutecznie zapobiegają utracie elastyczności, zapewniając skórze odpowiednią dawkę nawilżenia i wzmacniając barierę hydrolipidową naskórka.
Jak go stosować?
Jeśli marzysz o jędrnej, gładkiej skórze stosuj peeling kawowy systematycznie. 2 razy w tygodniu zabierz go pod prysznic i masuj nim newralgiczne partie ciała. Nałóż peeling na mokrą skórę i masuj okrężnymi ruchami. Aby wykorzystać potencjał zawartych w kosmetyku składników – pozostaw peeling na skórze przez ok. 3-5 minut.
Fot. Peeling kawowy Magiczny Węgiel, cena 25 zł/100g, www.bodyboom.pl
Zawarty w nim węgiel aktywny jak magnes przyciąga do siebie zanieczyszczenia i toksyny, dogłębnie oczyszczając skórę, a dzięki właściwościom antybakteryjnym i przeciwzapalnym – skutecznie łagodzi zmiany zapalne i koi podrażnienia.