W walce z grypą – leki przeciwwirusowe

Historia, która ciągle się powtarza

Funkcjonując normalnie w społeczeństwie, nie jest trudno się zarazić wirusem grypy. Każde nasze wyjście z domu do sklepu, pracy czy też na uczelnię – zwiększa szansę, że padnie kolej na nas. Skala zachorowań jest tak duża przede wszystkim dlatego, że do zarażenia dochodzi drogą kropelkową. Wystarczy więc, że w pobliżu nas, np. w zatłoczonym autobusie, ktoś zaczyna kaszleć i wkrótce spotka nas podobny los. Japończycy poradzili sobie z tym problemem przy pomocy masek. Niestety, do Europy ta pożyteczna moda nie dotarła. Ludzie – zamiast odwiedzić lekarza, który przepisze im skuteczne leki przeciwwirusowe – wolą nieświadomie zarażać innych. Pozostaje mieć nadzieję, że coraz więcej z nas będzie postępować tak, by minimalizować podobne ryzyko.

 

 

Wzorzec wysoce pożądany

Wirus grypy rozwija się w naszym organizmie mniej więcej w ciągu dwóch dni. Szybko zaczynamy odczuwać gorączkę, zapalenie gardła, ból głowy, osłabienie – a do tego dochodzi jeszcze uporczywy kaszel. Wbrew pozorom nie wszystko jeszcze stracone, by szybko stanąć na nogi. Będąc pewnym, że dolega nam właśnie ta choroba, trzeba sięgnąć po skuteczny lek. Dlatego, zamiast stać w długiej kolejce do lekarza rodzinnego w przychodni, znacznie lepiej udać się do apteki, w której wykwalifikowany farmaceuta zaproponuje nam skuteczny lek przeciwwirusowy. Po powrocie do domu, w pierwszej kolejności należy zapoznać się z ulotką, w której omówione zostały kwestie przeciwwskazań, a także dawkowania zależnego od wieku. Stosując się do tych zaleceń można bardzo szybko wrócić do właściwego stanu zdrowia.

Wyleczenie się z grypy jest dzisiaj o wiele prostsze niż kiedyś, ponieważ w sprzedaży nie brakuje skutecznych leków, które są w stanie błyskawicznie zwalczyć wirus, z którym walczy nasz organizm. Trzeba jednak pamiętać, że należy podjąć stosowne działania możliwie szybko, żeby nie zarażać innych oraz nie doprowadzić do ewentualnych powikłań.